Nieuwsbericht

Terug naar vorige pagina

Jachtclub Scheveningen ROOKVRIJ

Geplaatst op 25-06-2021  -  Categorie: Algemeen

bord-50x40-rookvrijDe Gemeente Den Haag heeft vooruitlopend op het nationaal preventieakkoord dat NOC-NSF met het ministerie van VWS heeft afgesloten en waarin is vastgelegd dat alle sportverenigingen in 2025 rookvrij zijn, besloten dat per 1 juli aanstaande alle sportverenigingen in Den Haag al geheel rookvrij zijn.

Roken in clubhuizen is sinds juli 2008 verboden. Per september 2019 zijn aparte rookruimtes ook verboden. De Gemeente Den Haag heeft daarboven nu een volledig rookverbod bij sportverenigingen afgekondigd.

Het besluit van de Gemeente Den Haag betekent per 1 juli 2021 voor de Jachtclub het volgende:

  • Binnenruimtes zijn helemaal rookvrij. (Clubhuis-Spuigat-bergruimtes)
  • Het buitenterrein is helemaal rookvrij: Dat betekent binnen de hekken van de Jachthaven, dus op de steigers en het terras van het clubhuis.
  • Het niet-roken op de vereniging geldt voor alle leden, (externe)vrijwilligers, medewerkers en bezoekers.
  • Er zullen borden geplaatst worden die aangeven dat het buitenterrein en de gebouwen rookvrij zijn.
  • E-sigaretten en nieuwe tabaksproducten (zoals verhitte tabak) zijn ook niet toegestaan.

Wij verzoeken u niet te roken in de directe omgeving van de opgangen van de Jachthaven, het ZOP-terrein en het gebied rondom het Spuigat.

Wij begrijpen dat het besluit van de Gemeente voor de rokers onder ons enige aanpassing vergt. Tegelijkertijd zal het bijdragen aan een gezondere leefstijl en het beschermt de jeugd op onze vereniging tegen het roken.

Wij rekenen op uw welwillende medewerking.

Met vriendelijke groet,

Het bestuur van Jachtclub Scheveningen.